Fran Leko nastupio na produkciji u GŠ Rudolfa Matza

Autor: Ivana Šalković, 6. 4. 2016.

Učenik naše glazbene škole Fran Leko nastupio je na klaviru, u utorak 5. travnja 2016., na Glazbenoj večeri u Osnovnoj glazbenoj školi Rudolfa Matza na Selskoj cesti u Zagrebu.

Između 18 točaka na kojima su nastupili učenici OGŠ Rudolfa Matza izvodeći skladbe na violini, violončelu i klaviru, naš je Fran kao gostujući učenik izveo dvije skladbe: Perlipaju Ive L. Kalinskog te etidu Carla Czernyja i na taj način predstavio svoj rad, trud i vještine, a time i naš Centar.

Frana je za ovaj nastup pripremila njegova profesorica klavira Maruša Bartolić koja ga kroz glazbeno obrazovanje prati od njegove predškolske dobi.

Fran Leko učenik je 3. razreda naše glazbene škole i pohađa 4. razred OŠ Savski Gaj. Glazbene programe COO »Vinko Bek« počeo je pohađati u predškolskoj dobi u sklopu Integracijskog vrtića koje je s vremenom preraslo u predškolsko glazbeno obrazovanje, a onda i u osnovnoškolsko glazbeno obrazovanje. Redovito nastupa na svim školskim priredbama u COO Vinko Bek. Osim što marljivo vježba, Fran razvija i druge (glazbene) darove kao što su skladanje, pisanje priča i pjesama.

Zahvaljujemo ravnatelju OGŠ Rudolfa Matza prof. Ivici Ivanoviću na susretljivosti, kao i prof. Aniti Romić što je ova suradnja ostvarena.

Franu želimo puno uspjeha u daljnjem radu i oplođivanju svojih talenata!

Maruša Bartolić, prof.

Kako Vam se sviđaju nove stranice Centra?