Obilježavanje 400. obljetnice smrti Miguel de Cervantesa u Hrvatskoj knjižnici za slijepe Zagreb

Autor: Emina Šišić-Anđelić, 12. 4. 2016.

Pod palicom naših profesorica  Anite Matković i Ružice Rašpolić polaznici dramske grupe i zbora Centra sudjelovali su u obilježavanju 400. obljetnice smrti Miguel de Cervantesa u Hrvatskoj knjižnici za slijepe  Zagreb.  Na početku je  djelatnica knjižnice Jelena Lešaja iznijela niz kratkih crtica iz života slavnog pisca,  zatim su korisnici Centra za odgoj i obrazovanje “Vinko Bek”  izveli raznovrstan program sastavljen od: dramske igre inspirirane Don Quijoteom “Bistri vitez Don Quijote od Manche"  (Končar.M., Ištvanek.M, Štefanek.M.), te nekoliko skladbi: "Santa Lucia" u izvedbi Bozice Pandzic, "A woman in love" i  "Kreni na put" vokalni ansambl ( Lučić.L.,Sentikiralj.M., Novak.F., Kralj.M., Bogdan.Lj., Ivanković.A., Gradišćaj.M.), te"Neposlusan medo" u izvedbi malene Lare Ivanek (korisnice predškolskog odgoja Centra).

Tijek programa bio je neuobičajen, razigran i primjeren srednjoškolcima. Publika je bila i više nego zadovoljna, tako da su korisnici neke glazbene dijelove ponovili u bisu, a za njih je ovaj nastup, atmosfera i  oduševljene reakcije publike poticaj za dalji rad.

Slike u fotogalerijiyes

Anita Matković

Kako Vam se sviđaju nove stranice Centra?