Fizioterapija (OŠ i Integracija) i Kineziterapija (SŠ)

S obzirom na prirodu oštećenja naših učenika zadaci fizioterapije, osim održavanja dobre opće fizičke kondicije, u našem centru su:
•  prevencija i korekcija lošeg držanja
•  razvoj ravnoteže i korekcija hoda
•  poticanje spontanih motoričkih aktivnosti i poboljšanje koordinacije pokreta

Za ciljano tretiranje određene motoričke problematike fizioterapeut najčešće kreira individualne programe.

Tretman se, dakle, provodi individualnno ili, kada je to moguće, grupno u sportskoj dvorani, odnosno fizioterapeutskom kabinetu, a jednom tjedno na bazenu.

Fizioterapeut vodi brigu i o nabavi ortopedskih pomagala.

Cilj kineziterapije je kompleksom ciljanih vježbi podići djelovanje određenog tjelesnog sustava na što viši nivo.

Rad se odvija u dvorani za korektivnu gimnastiku, u grupama formiranim prema vrstama oštećenja, a od pomagala koriste se strunjače, palice, medicinke, švedske ljestve i švedske klupice.

Posebna pažnja posvećuje se vježbama jačanja, istezanja insuficijentne muskulature, povećanja kretne sposobnosti, snage, postizanja bolje ravnoteže te vježbama koordinacije i prostorne orijentacije.