Stručni tim i savjetovalište

Stručni tim

Kako bi se utvrdile potrebe djeteta oštećena vida te kreirao primjereni program odgoja, obrazovanja i rehabilitacije, neophodno je procijeniti djetetov razvojni potencijal (nivo emocionalnog, socijalnog i intelektualnog razvoja, funkcionalni vid, govorni razvoj te edukativni i zdravstveni status djeteta).

Važno je dobiti uvid i u obiteljske interakcije (prihvaćanje djeteta i njegova oštećenja, primjerenost odgojnih zahtjeva i metoda rada s djetetom...) te socio-ekonomski status obitelji.

Zadaća Stručnog tima je praćenje napredovanja djeteta te predlaganje potrebnih potreba u programu odgoja, obrazovanja i rehabilitacije.

U radu Stručnog tima sudjeluju: edukacijski rehabilitator -tiflopedagog, psiholog, socijalni radnik, logoped, kineziterapeut.

Stručni tim provodi  timsku procjenu osoba oštećnog vida ( od rođenja - rana intervencija do odrasle dobi ). Radi se  procjena razvoja vizualnih funkcija i funkcionalnog vida, procjena motoričkog razvoja, psihološka procjena, logpedska i edukacijsko rehabilitacijska procjena.

Cilj procjene je odrediti potrebe osobe s oštećenjem vida i njezine obitelji i savjetovati vrstu i način stručne podrške.

Usluga je za korisnika i njegovu obitelj besplatna, osigurava je Ministarstvo socijalne politike i mladih, a provodi se u Zagrebu te u Dislociranim jedinicama Split i Vinkovci.

Konzultacije i dogovor na telefon 01- 2382 224 ili 01-2382-226

E- mail: timska_procjena@centar-vinko-bek-zg.skole.hr